BAZÉN >PROVOZNÍ DOBA > | CENÍK PERMICÍ > | AQUA AEROBIC >

 

Bazén se nachází v suterénu hotelu a má rozměry 9x6 m a hloubku 1,4 m. Teplota vody v bazénu je 30-32°C, teplota vzduchu 30°C. Součástí bazénu je vířivá lavice. V každé šatně je privátní sauna.

           

Díky kvalitní technologii pro úpravu vody (UV lampa) splňuje bazén přísné požadavky pro plavání dětí od 5 měsíců. Bazén je vhodný pro plavecké kurzy dětí od ukončeného 5. měsíce (např. PŠ Lachmánek) i pro rodinné plavání s dětmi.

 

Čištění vody UV lampou

V každé vodě upravené chlórem – včetně bazénů se slanou vodou, které chlór "vyrábějí" elektrolýzou soli – se vyskytují dva druhy chlóru. "Hodný" volný chlór na sebe váže nečistoty a ničí mikroorganizmy, čímž se mění na "zlý" vázaný chlór. Ten nepříjemně zapáchá, dráždí oči a pokožku a ve zvýšené koncentraci je zdraví škodlivý.

To také vedlo Ministerstvo zdravotnictví ČR ke zpřísnění limitů výskytu vázaného chlóru v bazénové vodě na hodnotu 0,3 mg/l, překročení této koncentrace má za následek okamžité přerušení provozu bazénu až do vyřešení celé záležitosti. Bazény určené pro plavání dětí s teplotou nad 28°C (a tedy i náš bazén) jsou kontrolovány každých 14 dní akreditovanou firmou, která provádí kontrolní rozbory vody.

Vodu upravujeme technologií s použitím UV lampy.

 

Výhody úpravy vody UV lampou

 • Nepřetržité ošetřování vody, okamžitá dezinfekce a odstranění vázaného chloru.
 • Bezpečná s efektivní dezinfekce působením UV paprsků.
 • 50-70% snížení vázaného chloru ve vodě.
 • Šetrnost k životnímu prostředí.
 • Zdraví prospěšné zlepšení kvality vzduchu v bazénové hale.
 • Žádný zápach chloru.
 • Zlepšení kvality vody v bazénu snížením vázaného chloru a odstranění s tím spojených zdravotních potíží – dýchacích problémů, podráždění pokožky a očí.

 

PRAVIDLA BAZÉNU A SAUNY

 1. Před vstupem do bazénu a sauny je nutné celé tělo umýt mýdlem bez plavek a důkladně je pod sprchou opláchnout. U miminek a dětí je nutné dbát především na zvýšenou hygienu zadečku.
 2. Každý návštěvník má čisté plavky. Plavky u miminek musí být přiléhavé s nepropustnou vložkou a s gumičkou kolem pasu a stehen (jednorázové plavací pleny).
 3. Použije-li návštěvník obuv (pantofle), musí být určené k tomuto účelu, gumové, a čisté.
 4. Po každém použití WC je nutné se opět osprchovat. V případě použití nočníku je nutné ho vylít do WC, opláchnout a vrátit na původní místo a dítěti omýt zadeček.
 5. Dlouhé vlasy by měly být sepnuté gumičkou nebo doporučujeme použít koupací čepici.
 6. Do bazénu je zakázán vstup dětí i dospělých s akutním nebo infekčním onemocněním, gynekologickými nebo kožními problémy.
 7. Z bezpečnostních důvodů je v prostoru bazénu nutné dbát zvýšené opatrnosti s ohledem na kluzký povrch - zákaz běhání, skákání apod..
 8. Za bezpečnost a zdraví dítěte po celou dobu pobytu v prostoru bazénu i ve vodě zodpovídá jeho doprovod. Dítě se v žádném případě NESMÍ pohybovat po bazénu samostatně.
 9. Do prostor šaten, sprch a bazénu je zakázáno nosit předměty ze skla, konzumovat jídlo a pití.
 10. Pro stravování je vyhrazen aklimatizační prostor v baru s hernou v 9.patře hotelu Juliš.
 11. Návštěvníci bazénu jsou povinni udržovat pořádek v celém prostoru bazénu. Návštěvník bazénu zodpovídá za případné škody (za dítě zodpovídá doprovod), které provozovateli bazénu vzniknou, na zařízení nebo vybavení způsobené chováním návštěvníka.
 12. Použití vlastních elektrických spotřebičů, hlavně fénu, je na vlastní odpovědnost návštěvníka.

 

Přejeme Vám příjemný pobyt v bazénu

a těšíme se na Vaši další návštěvu!

Bazén a bar Juliš

free joomla templatesjoomla templates
2024  Bazén Juliš